Kiedy należy złożyć wniosek o umorzenie pożyczki (przyznawanej na podstawie art. 15zzd ustawy COVID – 19)?




Kiedy należy złożyć wniosek o umorzenie pożyczki
(przyznawanej na podstawie art. 15zzd ustawy COVID – 19)?

 

Szanowni Państwo, zgodnie z § 3 umowy pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, wniosek o umorzenie pożyczki należy złożyć dopiero po spełnieniu warunków w nim zawartych.

Przypominamy, że udzielona pożyczka może zostać umorzona pod warunkiem złożenia przez Państwa oświadczenia dotyczącego prowadzenia działalności gospodarczej przez okres 3 miesięcy od dnia otrzymania środków na konto i złożenia wniosku o jej umorzenie.

Zatem wnioski o umorzenie, stanowiące załącznik nr 2 do umowy – składacie Państwo w terminie 14 dni po upływie 3 miesięcy od dnia otrzymania środków na konto.  

Za dzień zawarcia umowy o przyznanie pożyczki należy uznać dzień przelewu środków na konto. Jest to jednocześnie dzień udzielenia pomocy.

Informujemy, że wnioski o umorzenie pożyczki złożone w innym terminie nie będą uwzględnione.

Urząd pracy
Kalendarium
Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
     
  • ePUAP
  • ZUS
  • RIS
  • PFRON
  • EURES
  • EFS
  • PSZ
  • MPiPS